KALENDER

Här hittar ni distriktets kommande evenemang, mötestider för alla klubbar i distriktet och en Rotarykalender med olika teman för alla månader.

Distriktskalender


27 januari

Friendship - " Livskvalitet som mått på samhällets utveckling"


23 februari 2021, kl 18-20:30
Distriktsråd


17 april

Pre -  PETS 


4 maj 2021, kl 18-20:30
Distriktsråd


25 maj, 2021
DTTS, District Team Training Seminar


19 juni, 2021
PETS och Guvernörsskifte


23 oktober, 2021
Distriktskonferens, Chalmers


20 november,2021
Årsmöte, Wendelsberg Folkhögskola



Mötestider för distriktets klubbar

MÅNDAG
11:45  PARTILLE, Arenatorget 2, Partille
11:45  STENUNGSUND, Södra Stenungsön 106,  Stenungsund
11:45  STRÖMSTAD RK, Ångbåtskajen 4, Strömstad
12:00  ALINGSÅS-NOLHAGA, Bankgatan 1, Alingsås
12:00  LANDVETTER-RÅDA, Långenäs 150, Mölnlycke
12:00  ULRICEHAMNN, Nygatan 36, Ulricehamn
12:00  VARBERG-GETAKÄRR, Kungsgatan 24, Varberg
12:15  GÖTEBORG, Kungsportsavenyn 24, GÖTEBORG
12:15  KUNGÄLV-MARSTRAND, Gamla Torget 2, Kungälv
12:15  SÄFFLE, Olof Trätäljagatan 2, Säffle
12:30  GÖTEBORG-FRÖLUNDA, AO Elliotsväg 10, Göteborg
12:30  GÖTEBORG-LÅNGEDRAG, Talattagatan 10, V Frölunda
17:00  ALE, Vikenvägen 295, Bohus
17:30  GÖTEBORG-HOVÅS, Golfbanevägen 17, Hovås
18:00  GÖTEBORG-POSEIDON, Lennart Torstenssonsgatan 3, Göteborg
18:00  MUNKEDAL, Håby, Munkedal
18:15 MELLERUD, Tingshusgatan 1, Mellerud
18:30 GBG Poseidon Rotaract, Lennart Torstenssons gata 3,  Göteborg
18:30 KUNGSHAMN, Varvsgatan 9, Kungshamn
18:30 MARK, Brättingstorpsvägen 28, KINNA
19:00 LJUNGSKILE, Valdemar Svenssons v. 11, Ljungskile

TISDAG
08:00 ÅMÅL-TUPPEN, Kungsgatan 9,  Åmål
12:00 GOTHENBURG INTERNATIONAL ROTARY CLUB, Lindholmspiren 2, Göteborg
12:15 BORÅS, Hallbergsplatsen 2, Borås
12:15 GÖTEBORG-MARIEHOLM, Packhusgatan 8, Göteborg
12:15 GÖTEBORG-ÖRGRYTE, Parkgatan 55, Göteborg
12:15 MAJORNA GÖTEBORG, Adolf Edelsvärds gata 5, Göteborg
12:15 MÖLNDAL-KÅLLERED, Åbyvägen 2-12, Mölndal
17:00 LERUM, Hedeforsvägen 58, Lerum
18:30 KUNGÄLV, Gamla Torget 2, Kungälv 

ONSDAG
18:00 KUNGSBACKA-CITY, Storgatan 35, Kungsbacka

TORSDAG
12:00 BORÅS-ÖSTRA, Yxhammarsgatan 30, Borås
12:00 VÄNERSBORG, Kungsgatan 15, Vänersborg
12:15 GÖTEBORG-GAMLESTADEN, Södra Vägen 20, Göteborg
12:15 UDDEVALLA-SKANSEN, Riverside, Museigatan 2, Uddevalla
17:30 GÖTEBORG-KRONHUSET, Berzeliigatan 18, Göteborg
18:30 BENGTSFORS, Karlsbergsv 3, Bengtsfors
19:00 KIND, Uddebo
19:00 ORUST, Morlanda 135, Ellös

FREDAG
07:00 ÖCKERÖARNA, Stranden 14, Öckerö
07:15 BORÅS-VISKAN, Yxhammarsgatan 29, Borås
07:15 MÖLNDAL, Christina Halls väg, Mölndal
07:15 VARBERG-BOCKSTEN, Kungsgatan 24, Varberg
07:15 VÄNERSBORG-AURORA, Kungsgatan 15, Vänersborg
07:30 GÖTEBORG-CITY, Skeppsbroplatsen 1, Göteborg
07:30 GÖTEBORG-SÄVE, Gamla Tingstadsgatan 1, Göteborg
07:30 GÖTEBORG-VINGA, Klippan 1, Göteborg
08:00 LERUM-ASPEN, Aspenäsvägen 12, Lerum
11:30 KUNGSBACKA-SÄRÖ, Storgatan 1, Kungsbacka
11:45 VÅRGÅRDA-HERRLJUNGA, Kungsgatan 45, Vårgårda
12:00 ALINGSÅS, Bankgatan 1, 441 30 Alingsås
12:00 GÖTEBORG-ÄLVSTRANDEN, Adolf Edelsvärds gata 5, Göteborg
12:00 TANUM, TanumStrand, Grebbestad
12:00 UDDEVALLA-BYFJORDEN, Museigatan 2, Uddevalla
12:00 ÅMÅL, Kungsgatan 9, Åmål
12:15 GÖTEBORG-KUNGSPORTEN, Nellickevägen 22, Göteborg
12:15 MARK-KINNABORG, Öresjövägen 46, Örby
12:15 TROLLHÄTTAN, Kulturhuset, Kungsgatan 25, Trollhättan
12:15 VARBERG, Kungsgatan 24, Varberg
12:30 GÖTEBORG-ANGERED, Hjällbo Lillgata 1, Angered